top of page
Dom na wzgórzu
Dom na wzgórzu

press to zoom
Dom na wzgórzu
Dom na wzgórzu

press to zoom
Dom na wzgórzu
Dom na wzgórzu

press to zoom
Dom na wzgórzu
Dom na wzgórzu

press to zoom
1/16

P o d k a r p a c i e

Dom na wzgórzu

2021

Projekt willi zlokalizowanej na działce o stromym zboczu i południowej ekspozycji na polanie otoczonej lasem mieszanym. Zaprojektowanie w pełni funkcjonalnej willi posiadającej przedpole umożliwiające swobodne manewrowanie przed dwustanowiskowym garażem i powiązanie jej z otoczeniem przy nachyleniu stoku wynoszącym ok 35% było zdecydowanie największym wyzwaniem.

Trzykondygnacyjna bryła w zakresie parteru i podpiwniczenia wbija się w stok, powtarzając naturalne ukształtowanie terenu. Poziom piętra został zaprojektowany w formie C-owej ramy żelbetowej wysuniętej wspornikowo w kierunku frontu obiektu tworząc zadaszenie strefy wejściowej. Dzięki takim zabiegom budynek z każdej strony, pomimo spójnej stylistyki posiada inną twarz. Od strony wejścia zdaje się być dwukondygnacyjny, od północy, patrząc z góry stoku – parterowy. Dopiero od południa, i od wschodu widać w pełnej okazałości trzypoziomową willę.

Ściany zewnętrzne i podbitki okapów wykończone są w większości okładziną drewnianą. Elementy ramowe są tynkowane i malowane odpowiednio na kolor jasno i ciemno szary. Dach i elewacja północna pokryte są ciemnoszarą blachą łączoną na rąbek stojący. Większość elewacji południowej stanowią przeszklenia poprzez które można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę doliny.

Budynek ma powierzchnię użytkową wynoszącą niespełna 500 m2. Na parterze znajduje się strefa wejściowa, pomieszczenie techniczne, dwustanowiskowy garaż, garderoba, gabinet, łazienka, kuchnia ze spiżarnią, jadalnia i salon, którego wysokość zwiększa się w kierunku południowo-wschodnim.
Na piętrze została zlokalizowana strefa nocna, składająca się z 3 sypialni, 4 garderób, 2 łazienek i pralni. W przyziemiu natomiast sala fitness z przebieralnią, łazienka i play room, a na zewnątrz, kuchnia polowa i dostępny od zewnątrz schowek.

Galeria

bottom of page