top of page

M a ł o p o l s k a

Dom w uzdrowisku

2019

Projekt współczesnej willi zlokalizowanej na obrzeżach Krakowa, na widokowej działce z południową ekspozycją na Beskid Rabczański na tle Tatr.

Motywem przewodnim działań projektowych było stworzenie możliwości powiązania możliwie wielu pomieszczeń domu z malowniczym widokiem od południa poprzez wprowadzenie przeszkleń od tej strony.

Horyzontalność bryły została podkreślona mocno wypuszczonymi okapami czterospadowego dachu. Od północy w bryle wprowadzone zostały 2 wykusze dachowe, z czego jeden stanowi podkreślenie strefy wejściowej do budynku. Od południa budynek zyskał 3 wykusze, balkon oraz taras. Do wykończenia budynku zastosowano naturalne materiały: drewno w kolorze ciepło rudym, antracytowy kamień oraz biały tynk.

Frontem jest elewacja północna, zgodna z kierunkiem dojazdu do posesji. Dom jest częściowo podpiwniczony i posiada 2 kondygnacje naziemne. Budynek ma ok. 350 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze znajduje się strefa wejściowa z garderobą, kuchnia ze spiżarnią, strefa dzienna z gabinetem w całości otwarta na widok. Na piętrze znajduje się strefa nocna, złożona z 5 sypialni, garderoby, 2 łazienek, pralni oraz przestrzeni wspólnej powiązanej z klatką schodową. W kondygnacji podziemnej budynku, znalazło się miejsce na przestrzeń magazynową, techniczną oraz salę fitness doświetloną za pomocą narożnego okna.

Galeria

bottom of page