top of page

M a ł o p o l s k a

Dom z widokiem na Tatry

2020

Projekt 3 kondygnacyjnej willi na zróżnicowanej topograficznie działce o kształcie wydłużonego prostokąta, trawersującej w kierunku południowo-zachodnim z główną ekspozycją widokową na południe i dostępem z południowo-wschodniego narożnika.

Założenia projektowe wynikające z analizy kontekstu polegały na usytuowaniu poziomu parteru budynku możliwie jak najwyżej przy zachowaniu komfortowego dostępu ze strefy podjazdu, wymknięciu bryły od strony północnej (w pewnym stopniu zagłębionej w stoku) i wschodniej – frontowej, otwarciu pomieszczeń strefy dziennej w kierunku widoku od południa i zachodu oraz powiązanie tej strefy z częścią ogrodową.

Budynek ma powierzchnię użytkową ok. 650 m2. W przyziemiu posiadającym doświetlenie od strony południowej znalazło się miejsce na 5-cio stanowiskowy garaż z przestrzenią warsztatową, pomieszczenie techniczne i magazynowe, play room, siłownię, toaletę i komunikację. Na parterze znajdują się główne wejście, wiatrołap, garderoba, pomieszczenie gospodarcze, gabinet, łazienka, pokój gościnny, wydzielona kuchnia z piecem do pizzy i spiżarnią, strefa dzienna dwupoziomowego salonu z jadalnią oraz strefa wypoczynkowa – pomieszczenie SPA z sauną i jacuzzi oraz pokój kinowy. Na poddaszu zlokalizowane zostały 3 sypialnie, 2 łazienki, garderoba, pralnia i antresola.

Galeria

bottom of page