top of page

M a ł o p o l s k a

Klasyczna rezydencja

2018

Projekt rezydencji zlokalizowanej na południu Polski w otulinie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Bryła obiektu jest inspirowana parterowymi domami preriowym autorstwa Franka Lloyda Wrighta i stylistyką New Hampton, charakterystyczną dla willi podmiejskich północno-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Prezentowany budynek został zaprojektowany jako obiekt parterowy, o horyzontalnej kompozycji, kryty dachami czterospadowymi. Zastosowano wyraźnie zauważalny w bryle budynku podział na strefę dzienną i nocną. Elewacja frontowa posiada ekspozycję południową, z tego względu połączony z budynkiem dwustanowiskowy garaż został zlokalizowany od strony północnej i jest niewidoczny od strony wejścia.

Powierzchnia użytkowa domu wynosi ok. 380 m2. Przestrzeń dzienną - salon z jadalnią i wydzieloną kuchnie ze spiżarnią, stanowi ryzalit środkowy i część zachodnia. W tej strefie zostały zastosowane duże przeszklenia, które wprowadzają światło do przestronnych i wysokich wnętrz. Rozszerzeniem przestrzeni dziennej jest kryty taras z zewnętrzną kuchnią. W przestrzeni nocnej, znajdującej się od wschodu, zostały zaprojektowane 4 sypialnie, gabinet, garderoba, 2 łazienki, toaleta, pralnia i kotłownia. Charakterystycznym dla tej przestrzeni elementem są powtarzające się okna narożne, które wizualnie powiększają wnętrza pomieszczeń.

Galeria

bottom of page