top of page

M a ł o p o l s k a

Dom na skale

2019

Projekt domu zlokalizowanego pod Krakowem w otulinie Ojcowskiego Parku Krajobrazowego. Działka o dużych walorach krajobrazowych i przyrodniczych posiada nietypowe geologicznie podłoże, złożone z rafopodobnych wapiennych skał.

Usytuowanie na szczycie daje możliwość podziwiania unikatowej panoramy Dolinek Krakowskich na tle Tatr. To właśnie ten widok od południa miał największy wpływ na charakter i formę obiektu. Prostopadłościenna bryła została zorientowana wzdłuż podłużnej osi wschód-zachód i wzbogacona charakterystycznym ścięciem od strony zachodniej oraz przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. Z tego powodu można zauważyć wyraźne rozróżnienie pomiędzy elewacją północną – skromną, oszczędną w przeszklenia i południową, otwartą na krajobraz, w której zastosowano wysokie na 3 metry przesuwne drzwi tarasowe.

Budynek składa się z kondygnacji, parteru i użytkowego poddasza. Powierzchnia użytkowa obiektu stanowi ok. 220 m2. W budynku znajduje się dwustanowiskowy garaż, kotłownia, spiżarnia, strefa mini spa, toaleta, otwarta strefa dzienna składająca się z salonu, kuchni i jadalnią, gabinet, 3 sypialnie z garderobami i 2 łazienki.

Galeria

bottom of page