top of page
Dom na skale
Dom na skale

press to zoom
Dom na skale
Dom na skale

press to zoom
Dom na skale
Dom na skale

press to zoom
Dom na skale
Dom na skale

press to zoom
1/8

M a ł o p o l s k a

Dom na skale

2019

Projekt domu zlokalizowanego pod Krakowem w otulinie Ojcowskiego Parku Krajobrazowego. Działka o dużych walorach krajobrazowych i przyrodniczych posiada nietypowe geologicznie podłoże, złożone z rafopodobnych wapiennych skał.

Usytuowanie na szczycie daje możliwość podziwiania unikatowej panoramy Dolinek Krakowskich na tle Tatr. To właśnie ten widok od południa miał największy wpływ na charakter i formę obiektu. Prostopadłościenna bryła została zorientowana wzdłuż podłużnej osi wschód-zachód i wzbogacona charakterystycznym ścięciem od strony zachodniej oraz przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. Z tego powodu można zauważyć wyraźne rozróżnienie pomiędzy elewacją północną – skromną, oszczędną w przeszklenia i południową, otwartą na krajobraz, w której zastosowano wysokie na 3 metry przesuwne drzwi tarasowe.

Budynek składa się z kondygnacji, parteru i użytkowego poddasza. Powierzchnia użytkowa obiektu stanowi ok. 220 m2. W budynku znajduje się dwustanowiskowy garaż, kotłownia, spiżarnia, strefa mini spa, toaleta, otwarta strefa dzienna składająca się z salonu, kuchni i jadalnią, gabinet, 3 sypialnie z garderobami i 2 łazienki.

Galeria

bottom of page