top of page

M a ł o p o l s k a

Dom pod Krakowem

2020

Projekt parterowego domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym na prostokątnej działce pod Krakowem. Na nieszablonowy kształt rzutu obiektu największy wpływ miała przebiegająca w północno-wschodnim narożniku trasa magistrali gazowej, od której należało zachować odpowiedni dystans.

Budynek ma ok. 340 m2 powierzchni użytkowej. Bryła została skomponowana z 2 elementów przekręconych o 60 stopni względem siebie. Front, składający się z wejścia, garderoby, pomieszczenia gospodarczego, pokoju gościnnego i dwustanowiskowego garażu krytego tarasem, został zaprojektowany jako równoległy do sąsiadującej drogi. Główna bryła budynku, kryta dwuspadowym dachem z podkreślającym część dzienną wykuszem posiada od strony salonu ekspozycję południowo-zachodnią, a od strony kuchni z jadalnią, północno-wschodnią. Za częścią dzienną znalazło się jeszcze miejsce na gabinet i małą salę fitness.

Na drugiej kondygnacji zlokalizowana została część nocna składająca się z 3 sypialni, garderoby, 2 łazienek i pralni. W celu uzyskania spójnego wyrazu poddasze zostało ukryte za wysuniętymi elementami okapów, zwieńczonych białą wstęgą ramy definiującej charakter budynku.

Galeria

bottom of page