top of page

M a ł o p o l s k a

Modernistyczna willa

2022

Projekt dwukondygnacyjnej willi zlokalizowanej w północnej części dużej, widokowej działki o kształcie rombu, znajdującej się w sąsiedztwie lasu brzozowego około 60 km od Krakowa.

Zamierzeniem projektowym było uzyskanie współczesnej stylistyki modernistycznej willi. W obiekcie wyodrębnić można bryłę główną krytą czterospadowym dachem ukrytym za niewielką attyką oraz bryłę garażu na której znalazł się taras. Bryły powiązane są ze sobą stylistycznie za pomocą elementu białej wstęgi która przebiega wzdłuż całej kondygnacji parteru stając się, począwszy od garażu, zadaszeniem wjazdu, zadaszeniem strefy wejściowej, częścią barierki tarasu na piętrze i na końcu elementem ramy definiującej przestrzennie strefę otwartego patio. Element wstęgowy pojawia się również na kondygnacji piętra, kryjąc dach i stając się zadaszeniem tarasów. Elewacje – wschodnia, południowa i zachodnia, otrzymały dodatkowo wykończenie za pomocą okładzin z płyt gresowych i płyt wykończonych fornirem naturalnym.

Budynek ma powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 390 m2. Wejście do budynku znajduje się od wschodu a wjazd do garażu od południa. Na parterze zostały zlokalizowane: hol wejściowy, garderoba, toaleta, kuchnia ze spiżarnią, strefa dzienna salonu z jadalnią, pomieszczenie magazynowe, pokój gościnny z łazienką, gabinet, pokój fitness, pomieszczenie techniczne i garaż z pomieszczeniem magazynowym. Na kondygnacji drugiego piętra zostały zlokalizowane 4 sypialnie, 2 łazienki, garderoba i pralnia.

Galeria

bottom of page