top of page

M a ł o p o l s k a

Współczesna rezydencja

2019

Projekt współczesnej, modernistycznej rezydencji zlokalizowanej w okolicy Krakowa, na malowniczej działce pod lasem w otulinie Jurajskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal szlaku Orlich Gniazd. Ideą domu stała się maksyma: mój dom to moja twierdza.

Front budynku stanowi elewacja północna. Monumentalna ale skromna, architektonicznie niedostępna jak twierdza. Duże płaszczyzny ścian i wysokich przeszkleń tworzą charakter elegancji i tajemniczości.

Od południa budynek zyskał więcej przeszkleń i poprzez rozbudowane tarasy został otwarty na sąsiadujący las. Zaproszenie natury do wnętrz tworzy komfortową przestrzeń życia dla dużej rodziny.

Horyzontalna kompozycja bryły została podkreślona mocno wypuszczonymi okapami stropodachu.
Do wykończenia budynku zastosowano klasyczne materiały drewna, kamienia i szkła.

Budynek składa się z 3 kondygnacji: parteru, piętra i podpiwniczenia. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ok. 950 m2. Na parterze od wschodu zlokalizowana została strefa wypoczynkowa SPA otwierająca się w kierunku zachodnim. Od południa i zachodu strefa dzienna a na piętrze od zachodu strefa nocna. Kondygnacja piwnic została przeznaczona na garaże i pomieszczenia pomocnicze.

Strefę dzienną rezydencji tworzą: hol wejściowy z garderobą, 2 salony - oficjalny z salą bilardową oraz familijny, kuchnia, jadalnia, gabinet, pokój gościnny. Sercem tej strefy jest patio połączone wizualnie z klatką schodową. W SPA zaprojektowano basen o długości 8m, jacuzzi oraz saunę z pomieszczeniami towarzyszącymi. W części podziemnej tej strefy zlokalizowano piwniczkę na wina oraz siłownię. W strefie nocnej znajdują się: 4 sypialnie z garderobami, 3 łazienki oraz pralnia. Obiekt posiada 6 miejsc postojowych w garażach.

W ramach kompleksowej obsługi projektowej wykonane zostały także projekty wszystkich wnętrz oraz koncepcja ogrodu.

Galeria

bottom of page